Ördek Nasıl Bakılır?

Teknoloji ilerleyip insanlar daha fazla işe güce daldığından beri artık evlerde ya da bahçelerde hayvanlara daha sık rastlar olduk. Bunun nedeni iş stresinden uzaklaşmak ve rahatlamak için bu hayvanlarla vakit geçirmeyi tercih etmektir.

Etrafımıza baktığımızda pek çok kişinin hayvan sahibi olduğunu görebiliriz. Son zamanlarda ise eskiden çokta fazla tercih edilmeyen ördeklerin beslenmeye başlandığını görebiliriz. Ördekler sevimli görüntüleri bembeyaz tüyleri ile artık insanların çok daha fazla tercih ettiği bir hayvan olmaya başladı.

ördek nasıl bakılırEskiden sadece kırsal kesimlerde görebileceğimiz ördekler artık pek çok noktada beslenmekte. Ancak bakımı biraz zordur. Ördek nasıl bakılır? Ördek bakmak istiyorsanız mutlaka bir bahçeniz olmalı. Evde ördek beslemek ne yazık ki pek mümkün değil. İkinci bir nokta ise akan bir su olmalıdır.

Ördekler bilindiği üzere suyu çok sever leğen bile olsa bir birikinti içerisinde oynamak isterler. Bu birikinti ise sürekli kirlendiği için devamlı olarak temizlenmeli. Bu şartlar olmadan çok narin olan bu hayvanlara bakmanız maalesef mümkün değildir.