Bitcoin Alımı Ve Satımı

Ulusal ve uluslararası borsalarda hisse senedi, tahvil, bono kimi menkuller gibi Bitcoin’de işlem görmektedir. Borsalar internet siteleri ile takip edilebilmektedir. Bu borsalar üye olarak kullanmanız ve yatırım yapmak için para karşılığında bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Yerli ve yabancı siteleri bulunmaktadır. Bu hesaplardan yerli kaynaklı hesap açılması fayda sağlamaktadır. Bunun sebebi yerli sitelerin hesabınıza para ekleme kolaylığı sunmasıdır. Hesabınıza havale veya kredi kartı ile para aktarabilirsiniz.

Hesap Nasıl Açılır?

Bu konuda hizmet veren internet sitesini internetten bularak üye olarak hesap açın. Hesabınızın onaylanma süreci için farklı belgeler talep edilebilmektedir. Hesabınızın onaylanmasını müteakip para yatırabilirsiniz. Sitenin market alanına giderek istediğiniz miktarda Bitcoin alım satım yapabilirsiniz. Alım komutu vermeden önce alt limiti sitenin kurallarından öğrenin. Genelde sitelerde Türk Lirası cinsinden emir verilebilmektedir.

Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Bitcoin ile iki çeşit para kazanma yöntemi bulunmaktadır. İlki Bitcoin satın alıp cüzdana koyarak ileride fiyatı arttığında satmaktır. İkincisi ise anlık olarak iniş çıkışlardan yararlanarak satmaktır. Yurtdışı borsalarda alım satım yapmak isteyenler için yurtdışı sitelerde açılacak hesaplara yurtiçi hesaptan transfer edilmesi gerekecektir. Cüzdan hizmetini genelde tüm siteler vermektedir. Transfer esnasında ücret tarifesi sitelere göre farklılık gösterdiğinden sitelerin açıklamalarında bu hususa dikkat edilmelidir.

Araştırma Yapın

Bitcoin’de para kazanabilmek için borsalardaki eğilim ve ekonomi haberlerinin takip edilmesi gerekmektedir. Değişik haberleşme kanallarına üye olunarak haberler takip edilebilir. Haberlerin doğruluğu birkaç kanaldan teyit edilerek işlem yapılmalıdır.