2016 Moda Erkek Saç Tasarımları

Kızlar arasında bir söylenti vardır ki saç modelini değiştirebilen erkekler daha yakışıklıdır. Referans için bakınız: Brad 2016 Moda Erkek Saç TasarımlarıPitt. Kendisini bugüne kadar onlarca saç modeliyle, değişik tarzlarda gördük. Hepsinde de aynı karizmatik görüntüsünü korumayı başarabilmişti. İşte yerli Brad Pitt’lere örnek olacak 2016 Moda Erkek Saç Tasarımları

  1. Sarı Saç Modeli

Futbolculardan sokaklara yayılan çizik kafa modası, yerini sapsarı saçlara bıraktı. Yabancı futbolculardan Barcelonalı Messi başı çekerken, Türkiye’de Beşiktaşlı Quaresma da modaya ayak uydurdu. Yerli futbolculardan Galatasaraylı Sinan Gümüş de bir süre bu akımın etkisindeydi. Özellikle Messi stili sarı saç koyu renk sakal, akıma farklı bir hava kattı.

  1. Yeni Amerikan Modeli

Klasik Amerikan tas kafa modelindeki evrim, günümüzde birçok genci yeni bir stile kavuşturdu. Yanlar yine 1-3 numara arası makine tıraşı yapılırken, uzun bırakılan üst bölge artık yapıştırılmak yerine özgürlüğe kavuşturuldu. İster hacimli olarak yana yatırıp cool görünebilir, ister kendi halinde dağınık bırakıp kendinizi asi bir tavra büründürebilirsiniz.

  1. Ters yüz Modeli

Uzun saç, temiz suratlı bir genç, günümüzde halen doksanlarda yaşıyor imajı çizmekte. Fakat saçları 1 numaraya vurup, sakalları ise bir Osmanlı padişahını andırır şekilde uzattığınızda ise günümüzün en trend görünümlerinden birine sahip olabilirsiniz. Klasik bir pilot tipi güneş gözlüğüyle bu görünümü tamamlamayı unutmayın.

  1. Yarım Topuz Modeli

2016 Moda Erkek Saç Tasarımları için son ön eri ise saçları omuzlarına düşen erkekler için geliyor. Saçlarınızın yarısını kulak hizası üzerinde bir kez lastik tokayla sıkıca toplayın, ikinci de ise saçınızın tamamını ise lastikten çıkarmadan küçük bir topuzu lastiğin ucunda bırakın. Her ne kadar sosyal medyada bu stil, soğan cücüğüne benzetilse de özellikle bu tarzı uygulayan genç babalar ve kızları arasında ilginç uyumlar yakalandığı gözlemleniyor.